Na kávu s vědci o kanálu Dunaj–Odra–Labe v Domě kultury

Pro ty, kteří se zajímají o svět kolem nás, připravili odborníci setkání o chystané výstavbě ambiciózního projektu Dunaj–Odra–Labe a jejím dopadu na ekonomiku i životní prostředí. Diskuze se koná 26. listopadu 2015 od 17 hod v hodonínském Domě kultury (prostor kinosálu).

V Hodoníně, 16. listopadu 2015

Česko, Slovensko a Polsko se chystají v budoucnu spojit tři významné řeky do vodního koridoru Dunaj–Odra–Labe. Jeho úkolem bude usnadnit vodní dopravu, zefektivnit vodohospodářství, protipovodňovou ochranu, energetiku i turismus. Podporuje ho politická špička, představitelé regionů a zástupci nejrůznějších profesí ze všech států. Odpůrci, včetně Ministerstva životního prostředí, ekologů či vědců z Akademie věd ČR, se však obávají katastrofálního narušení přírodních biotopů a okolní krajiny.

Jaké přínosy můžeme očekávat a jaké škody může výstavba způsobit? Na tyto otázky odpoví doc. Ing. Antonín Buček, CSc.

Neformální večer pořádá Zelený kruh ve spolupráci s Hnutím Brontosaurus. Stane se příležitostí pro přiblížení odborného tématu týkajícího se životního prostředí s vlivem na ekonomiku, život lidí i okolní přírodu. Diskuze je otevřená výměně názorů, zkušeností i k získání nových informací.

Kontakt pro novináře Jiří Kaňa, 607 800 915, jiri.kana@zelenykruh.cz

Pruplav_za_nasimi_humny

(plakát se zvětší po kliknutí)

Organizátoři budou rádi, když jim dáte vědět, že přijdete:  http://goo.gl/forms/T5foYSGtb4.